trusty logo black trusty logo
Beta
להשוואת מחירים

מגזין הביטוח של טראסטי

פה תקבלו מידע על כל סוגי הביטוחים השונים, השוואות מחירים בביטוח, וכל ההדרכים לחיסכון במחירי הביטוח שלכם

366
0

כיסוי רעידות אדמה בביטוח דירה

אחד הדברים שאסור לוותר עליהם בביטוח הדירה הוא כיסוי רעידות אדמה, במיוחד כמו במדינה כמו ישראל, הנמצאת לאורך השבר הסורי אפריקאי. מה כדאי לקחת בחשבון? כל הפרטים על הביטוח במאמר הבא.

מאת: מאיר ברגמן כתב מגזין טראסטי ביטוח

פורסם: 04.11.2019 18:42

רעידות אדמה בישראל – לא מקרה נדיר

ביטוח רעידות אדמה הוא כיסוי (הרחבה) שניתן לכלול אותו בפוליסת ביטוח דירה כחלק מאחד הסעיפים בו. מכיוון שישראל נמצאת לאורך השבר הסורי אפריקאי, הסיכויים שרעידת אדמה בעוצמה חזקה תתרחש בישראל בשלב זה או אחר היא גבוהה מאוד, וזאת לפי הערכתם של מומחים רבים העוסקים שנים בתחום, שבודקים ומנתחים את ההיסטוריה של רעידות האדמה שהתרחשו בארץ בעבר. במקרה של רעידת אדמה בישראל, הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מכך הם קשים, ויכולים לגרום לקריסה של בניינים רבים (במידה והם לא נבנו לפי התקן ותוחזקו כראוי), וגם עם הבניין לא התמוטט, גם הריהוט והציוד בבית יכולים להיהרס עקב העוצמה החזקה. אנשים רבים נוטים לחשוב שזוהי חובת המדינה לפצות את האזרחים במקרה של רעידת אדמה, גם אם מדובר על אסון ברמה לאומית, אך לא כך הדבר, ואין שום חוק שמחייב אותה לעשות כך. המשמעות היא, שבמידה ומתרחש אסון, הדיירים בדירה ייאלצו לשלם על הנזקים מכספם הפרטי.

למה צריך כיסוי רעידות אדמה?

לפי נתוני חברות הביטוח ורשת שוק ההון, ישנם הערכות שלכ-70% מכלל הדירות בישראל יש ביטוח המגן עליהן מפני רעידות אדמה, נתון חיובי יחסית בהתאם לסכנה הממשית. ברמת העיקרון, כל בניין בישראל שנבנה לאחר שנת 1975 צריך להיות עמיד נגד רעידות אדמה, והיה אמור להיבנות בצורה כזו שהוא לא יתמוטט במקרה של רעידת אדמה באזור. אך עם זאת, סביר להניח שישנם עוד אלפי בניינים ישנים שלא עומדים בתקן, לא עברו שיפוץ מאז שנבנו, ונמצאים בפני סכנה ממשית להיהרס במקרה של רעידת אדמה חזקה. לכן, רצוי מאוד לעשות כיסוי רעידות אדמה ליתר ביטחון, גם אם זה מגדיל את תשלום הפרמיה החודשית באופן משמעותי. מכיוון שישראל ממוקמת באזור סיכון סיסמי, מדובר פה על איום ממשי שעלול להתרחש, וייתכן שגם בשנים הקרובות נחווה רעידות אדמה באזורנו. כאמור, מדינת ישראל לא מחויבת לשלם פיצויים לאזרחים שנפגעו מכך, והמשמעות היא שאלפי אזרחים עלולים למצוא את עצמם מחוסרי בית.

מה הפוליסה מכסה?

פוליסת כיסוי לרעידות אדמה מכסה את הנזק שנגרם למבנה עצמו ומשלמת פיצויים לעלות הבנייה בלבד, במקרה שהדירה מתמוטטת לחלוטין או ניזוקה, וצריכה להיבנות מחדש או לעבור שיפוץ משמעותי. למי שיש לו דירה פרטית בבית דירות, מומלץ לברר איך ניתן לקבל פיצוי על הקרקע עצמה דווקא, מכיוון שאם לשאר הדיירים בבניין אין יכולת לממן את בניית הבניין מחדש, נוצרת בעיה. התכולה בביטוח זה אינה כלולה בפוליסה זו באופן אוטומטי לכן יש לברר מול סוכן הביטוח את התנאים של הפוליסה.

דגשים נוספים על כיסוי רעידות אדמה

• יש לשים לב כי בביטוח זה יש השתתפות עצמית בין 2% ועד ל 10% מסכום הביטוח. ככל שאחוז ההשתתפות העצמית נמוך יותר, כך עולה מחירה של הפרמיה.
• יש לדעת כי הביטוח הזה כלול בביטוח מבנה לדירה, ומי שלא מעוניין לשלם עליו צריך לשלוח הצהרה לחברת הביטוח שתבטל סעיף זה.
• הפוליסה מעניקה עד 12 חודשי שכירות למי שביתו נהרס כליל ברעידת האדמה.

זקוקים לעזרה בחיפוש אחר ההצעה המשתלמת ביותר? אנחנו ב- Trusty מתמחים בהשוואת מחירי ביטוח ונשמח לסייע לכם למצוא את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.

האם המאמר עזר לך?
1עזר מאוד
0די עזר
0לא כל כך
0כלל לא עזר
הוסף תגובה חדשה
מעוניינים לקבל הצעה ביטוח דירה?
צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

איתור ביטוחים כפולים ומיותרים מול כל חברות הביטוח
קבל/י דוח ברור מהר הביטוח של תיק הביטוח, איזה כיסוי ביטוחי קיים, המחיר שאתם משלמים בכל חודש עבורם, באיזה חברת ביטוח נמצאת הפוליסה, והכי חשוב האם הם מתאמים לצרכים שלכם כיום וכיצד ניתן לשפר ולחסוך מאות ולעיתים אלפי שקלים על מה שאתם משלמים.

לצורך אבטחה אנא הזן את המספר הטלפון הנייד שלך על מנת
שנוכל לאמת כי הבקשה לקבלת המידע נעשית באמצעותך
טלפון נייד

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.

לצפיה בפרטים