trusty logo
trusty logo
loader
אנו מחפשים את הצעות המתאימות ביותר עבורך


זוג רופאים משווים ביטוח בריאות
אתם בדרך לחסוך כסף
בביטוח הדירה שלכם!

השוואת מחירי ביטוח דירה

בחר סוג ביטוח

תאריך תחילת הביטוח

סוג מבנה וקומה?

סכום ביטוח

תביעות

השוואת ביטוח
loader

האם ביטוח דירה מכסה מפני רעידת אדמה?

כחלק מהכיסויים המוצעים במסגרת ביטוח דירה, ניתן להוסיף כיסוי לרעידת אדמה שיכסה גם את תכולת הדירה. חשוב להבין שביטוח מבנה למשכנתא, המבנה מכוסה מפני רעידות אדמה, כיוון שזהו חלק מדרישות הבנק. אולם, בעת רכישת ביטוח תכולה, מומלץ לרכוש כיסוי נפרד לרעידת אדמה על מנת שנוכל ליהנות משקט נפשי ולהגן גם על תכולת הדירה.

האם ביטוח דירה מכסה במקרה של פיצוץ בצנרת שגרם נזק לתכולה?

וודאי. ביטוח תכולת דירה מכסה במקרה של גניבה, שוד, הצפה, נזקי מים ועוד. חשוב להבין תיקון הצנרת עצמה היא במסגרת ביטוח מבנה המעניק כיסוי לשרברב פרטי או שרברב העובד בהסדר עם חברת הביטוח, אולם במידה ונגרם נזק לתכולה עקב נזקי הצנרת, ניתן לקבל פיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה ושווי הפריטים שניזוקו.

האם ניתן לבטח רק חלק מתכולת הדירה או הכל?

לא. ביטוח דירה יכסה את כל תכולת הדירה כולה ולא רק חלק ממנה. על מנת להעריך את שווי התכולה, ניתן להזמין שמאי שיבצע הערכה לכל הפריטים הקיימים בבית, או לשלוח חשבוניות ו/או הערכה מטעמכם של כל תכולת הדירה. בכל מקרה, במידה ותרצו לבטח פריטים יקרי ערך שנמצאים מחוץ לבית כמו תכשיטים, ציוד הנמצא במחסן וכו', תוכלו לרכוש ביטוח כל הסיכונים לפריטים יקרי ערך, וזאת במסגרת רכישת ביטוח תכולה לדירה.

מהו ביטוח בניין משותף?

כחלק מביטוח דירה, ניתן לבטח גם את הבניין המשותף, כאשר ביטוח זה נעשה על ידי ועד הבניין. במסגרת הביטוח, מכוסים החלקים המשותפים של הבניין מפני קטסטרופות שונות כמו שריפה, שוד, הצפות, נזקי צנרת ועוד. ביטוח זה חיוני מאוד לדיירים, ולכן מומלץ לבדוק האם קיים ביטוח זה דרך ועד הבניין. חשוב לדעת שבאופן עקרוני בביטוח המבנה נכלל חלקו היחסי של המבוטח בשטחים המשותפים, אך כאמור ייתכן שלא לכל דייר יש ביטוח פרטי, מה שיכול להוות בעיה במקרה של קטסטרופה או לדוגמה נזק ללובי הבניין.

האם ניתן לבטח דירה שאינה תפוסה?

כדאי לדעת ביטוח דירה אינו מכסה מפני פגיעות ונזקים לדירה שלא מתגוררים בה במשך 60 ימים באופן רצוף, ולכן במידה ומדובר על דירה להשקעה, מקרה של יציאה לחופשה ארוכה, רילוקשיין או במקרה שהדירה אינה מאוכלסת מעל 60 ימים, כדאי מאוד לרכוש כיסוי לדירה שאינה תפוסה. כיסוי זה מעניק פיצוי במקרה שנגרם נזק למבנה ולתכולה כאשר הדירה הייתה ריקה.

ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא אחד מהכלים החשובים ביותר שעומדים לרשותנו על מנת להבטיח את רווחת הקרובים לנו ביותר במקרה של פטירה. על אף שבעצם עשיית הביטוח אנו למעשה מכירים בכך שיום יבוא וגם אנחנו נחלוף מן העולם, זה בדיוק מה שאנחנו צריכים לעשות וזה בדיוק מה שמצפים מאיתנו לעשות הקרובים לנו ביותר, הסמוכים על שולחננו. מה זה ביטוח דירה? מתי הוא מופעל? מי המבוטח בפועל? כל השאלות וכל התשובות במדריך הבא.

האם יש סוגים שונים של ביטוח דירה?

ככלל, קיימים שלושה סוגים שונים של פוליסות ביטוח דירה: • פוליסת ריסק – פוליסה המבטחת מפני מקרה מוות בלבד ללא מרכיב חיסכון. עם מותו של המבוטח, מקבלים המוטבים את הפיצוי הכספי הקבוע בפוליסה. • פוליסת חיסכון – פוליסה המשמשת לחיסכון בלבד. במקרה של מוות או נכות, מקבל המבוטח או המוטבים שלו את הסכום שנחסך בפוליסה עד למועד הנכות או המוות. • פוליסה מעורבת – פוליסה הכוללת גם את מרכיב הריסק וגם את מרכיב החיסכון, ומבטחת מפני שלושת הסיכונים: מוות, נכות וזיקנה.

כיצד נקבעת פרמיית הביטוח?

פרמיית הביטוח מחושבת על פי טבלאות אקטואריות, ונקבעת על פי שורה של פרמטרים כדוגמת גילו של המבוטח, מצבו הבריאותי, סיכונים בריאותיים המאפיינים אותו, מגדרו, עיסוקו וכדומה. בהתאם לכך, בכל שנה מתעדכנת הפרמיה בהתאם לגילו של המבוטח ובהתאם לסיכונים חדשים שמתהווים בחייו. כמו כן, על המבוטח להודיע על כל שינוי בחייו, שעשוי או עלול לשנות את תמונת הסיכון למוות או לנכות.

מי צריך לעשות ביטוח דירה?

כל אדם שעל שולחנו נסמכים קרוביו צריך לעשות ביטוח דירה. במילים אחרות, אדם שיש לו ילדים, בן או בת זוג או אפילו הורים או אחים הנתמכים על ידו, ראוי שיעשה ביטוח דירה.

מתי נכון לעשות ביטוח דירה?

את ביטוח הדירה מומלץ לערוך כמה שיותר מוקדם, ולא להמתין לכך שרמת הסיכון למוות תגבר. ככל שרמת הסיכון גוברת, כך תהיה הפרמיה גבוהה יותר ולעיתים אף עלולה חברת הביטוח לסרב לערוך את הביטוח בגין רמת הסיכון הגבוהה. מרגע שנערך הסכם הביטוח, נהנה המבוטח מ'מעמד חיתומי' שיהווה את הבסיס לפוליסה גם בעתיד, ועל כן ככל שנעשה את הביטוח מוקדם יותר בחיינו, כך נוכל ליהנות ממעמד חיתומי עדיף.

האם כל אחד יכול לעשות ביטוח דירה?

ההחלטה על הזכאות לביטוח דירה היא החלטה שנתונה בידי חברות הביטוח. חברת הביטוח עלולה לסרב לערוך הסכם ביטוח לאדם מסוים, אם תחשוב שמצבו הבריאותי או התעסוקתי יוצר סיכון ממשי למוות בטווח הקרוב. חברות הביטוח פועלות על פי טבלאות וכללים אקטואריים ברורים, שנבנו לאורך שנים ארוכות של ניסיון.

מהו סכום הביטוח המתאים לכם?

חישוב סכום הביטוח, קרי סכום הפיצוי הכספי שיקבלו המוטבים בפוליסה צריך להישען על חישוב צרכי המוטבים ועל רמת הסיכון של המבוטח. מן הסתם, לא מדובר במדע מדויק, אך אם למשל יש לכם ילדים קטנים הנסמכים על שיעור מסויים מהכנסותיכם למחייתם, הרי שניתן לחשב את הסכום החודשי הדרוש להם למשך מספר החודשים שנותרו להם עד הגיעם לגיל 21, בו יוכלו לדאוג לעצמם. ניתן כמובן להחליט על סכום גבוה או נמוך יותר, ואין כל מגבלה על סכום הביטוח כלפי מטה או מעלה.

צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

משווים וחוסכים
בביטוח הקיים

כבר משלמים על ביטוח קיים?
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.