trusty logo blacktrusty logo
להשוואת מחירים
אנחנו מחפשים את הצעות הביטוח המתאימות ביותר עבורךloader
זוג צעיר משווה ביטוח דירה
עומדים לקראת רכישת דירה? מזל טוב ובשעה טובה!

השוואת מחירי ביטוח משכנתא

כמה פרטים אישיים, ותוכלו לקבל את ההצעה הטובה ביותר:

מספר המבוטחים

הפרטים האישיים שלך

פרטי מבוטח מספר 2

פרטי המשכנתא

לקבלת הצעות

אוי... לא נמצאו הצעות למה שחיפשתם


אנא בידקו את הפרטים בטופס, האם הכל נכון?לא מסתדר?

נשמח לעזור : כתבו לנו

loader

ביטוח משכנתא

בניגוד לאמונה הרווחת, ביטוח משכנתא הוא הדבר הנכון לעשות לא רק עבור הבנק, אלא גם עבור הלווה עצמו. מה כולל ביטוח משכנתא? מדוע הבנק מחייב אותנו לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא? מדוע זה נכון גם לנו? האם מדובר גם בסוג של חיסכון? כל השאלות וכל התשובות במדריך הבא.

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח חיים מסוג ריסק, ללא מרכיב חיסכון, שהמוטב בפוליסה (הגורם שזכאי לתגמולי הביטוח) הוא לא המבוטח עצמו או קרובי משפחתו, אלא הבנק המלווה. כמו כן, ביטוח משכנתא כולל ביטוח מבנה עבור הדירה הממושכנת.

מדוע ביטוח משכנתא נכון גם ללווה עצמו?

כאשר הבנק מעניק לכם הלוואת משכנתא, הוא לוקח על עצמו סיכון ומטרתו היא למזער את הסיכון למינימום האפשרי. ביטוח משכנתא מאפשר לו למזער את הסיכון בשתי צורות מרכזיות: • במקרה של פטירת הלווה, במקום להיכנס להליכים משפטיים מול יורשיו החוקיים שימשיכו את החזר המשכנתא במקומו, הבנק פשוט מקבל את יתרת החוב בהלוואה מחברת הביטוח • מאחר והדירה היא הבטוחה החשובה ביותר שעומדת לרשות הבנק בהלוואה, ביטוח מבנה הנכלל בביטוח משכנתא, מבטיח כי הנכס ישמור על ערכו גם במקרה של שריפה, הצתה, רעידת אדמה או אפילו נזק לתשתיות המבנה או כל נזק אחר שעלול לפגוע בערכו

האם חייבים לעשות ביטוח משכנתא והאם חייבים לעשות אותו בבנק?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח חובה, ומהווה תנאי של הבנק לצורך אישור המשכנתא. את הביטוח אין כל חובה לערוך דרך הבנק, וניתן לבחור כל חברת ביטוח על פי תנאי ועלות הפוליסה, ובלבד שהביטוח עונה על דרישות הבנק.

האם עלות הביטוח נותרת זהה לאורך כל תקופת ההחזר?

עלות פוליסת ביטוח משכנתא נקבעת על פי שני פרמטרים מרכזיים, הכוללים את גילו של המבוטח מחד ואת יתרת החזר ההלוואה מאידך. ככל שעוברות השנים, הלווה הולך ומתבגר מה שמעלה את עלות הפוליסה, אך גם יתרת ההלוואה הולכת וקטנה מה שמוריד את עלות הפוליסה. שינויים אלה אינם מקבילים ואינם מקזזים זה את זה בצורה מדויקת. את סכום ההחזר המדויק לאורך תקופת ההחזר תוכלו לבחון בלוח הסילוקין של הפוליסה והמשכנתא.

האם כל אחד יכול לעשות ביטוח משכנתא?

ככלל התשובה היא כן, למעט מספר חריגים ששני המרכזיים שבהם הוא גיל ומצב בריאותי. במרבית המקרים, חברות הביטוח לא תבטחנה אנשים מעל גיל 65, ולכן גם הבנקים אינם מאפשרים בדרך כלל לאנשים בגילאים אלה ליטול הלוואת משכנתא. כמו כן, חברות הביטוח עלולות לסרב לערוך פוליסת ביטוח משכנתא ללווים בעלי סיכון בריאותי מהותי. במקרה זה, יבחן הבנק את המקרה לגופו, ובהתאם לכך הוא עשוי לבקש סוג אחר של ביטוח חיים או תאונות, או לסרב לבקשת ההלוואה בכלל.

מהם תנאי הפוליסה המחויבים על ידי הבנק?

מבחינת הבנק המלווה ישנן 3 דרישות בהן צריכה לעמוד הפוליסה שרוכש הלווה מחברת הביטוח: • הפוליסה חייבת לכסות את סכום יתרת ההלוואה להחזר, בכל עת • שם המוטב בפוליסה יהיה הבנק, והבנק בלבד, כך שבכל אירוע ביטוחי, הבנק הוא שיהיה זכאי לקבל את כספי הביטוח, ולא המבוטח עצמו • התחייבות של חברת הביטוח על הודעה לבנק 30 יום מראש, במקרה של ביטול הפוליסה מכל סיבה שהיא

צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

חיפוש ביטוחים
על שמי

כל הביטוחים, דו״ח אחד.
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.