trusty logo black trusty logo
להשוואת מחירים

מגזין הביטוח של טראסטי

פה תקבלו מידע על כל סוגי הביטוחים השונים, השוואות מחירים בביטוח, וכל ההדרכים לחיסכון במחירי הביטוח שלכם

1666 2

כל מה שצריך לדעת על ביטוח דירה שכורה

במעמד חתימת החוזה על דירה שכורה, יש לברר אם לבעל הדירה יש ביטוח דירה החל גם על השוכר. עניין זה הוא קריטי במקרה של נזק לדירה ויכול לחסוך כסף רב.

רועי כהן
מאת: רועי כהן כתב מגזין טראסטי ביטוח

פורסם: 11.06.2019 19:27

מהו ביטוח דירה שכורה?

ביטוח דירה שכורה הוא ביטוח המכסה את

של המבוטחים במקרה של נזק לדירה. נזקים לתכולת הדירה יכולים להיגרם עקב קצר חשמלי, שריפה בדירה, נזקי טבע, גניבה, נזילות ואף רעידות אדמה. רבים מהשוכרים נוטים לחשוב שבמקרים של נזק לדירה כל העלויות והנזקים מוטלים אך ורק על בעל הדירה, אך לא כך הדבר. יש לקרוא את חוזה השכירות היטב, ולברר האם יש לבעל הדירה ביטוח דירה בו כלול השוכר. במקרה של נזק למטבח ששייך לבעל הדירה, ובהיעדר הביטוח המתאים, השוכר ייאלץ לשלם על כך מכיסו. הדבר חמור עוד יותר כאשר אין ביטוח צד ג׳ ונגרם נזק לשכנים. בחוזה מעמד השכירות יש להסדיר את הנושא הזה – האם יש לבעל הדירה ביטוח מבנה? האם השוכר כלול בתוכו? – נושא זה הוא קריטי וחובה להסדיר זאת לפני החתימה על החוזה, ובמידה ואינכם מכוסים – מומלץ לשקול ביטוח דירה שכורה ברצינות.

למי כדאי להצטייד בפוליסת ביטוח על דירה שכורה?

צעירים רבים בין הגילאים 20-30 צפויים לעבור הרבה דירות בטווח השנים האלו, מרביתם לצורך לימודים באחת הערים הגדולות. הריהוט בדירתם יהיה מורכב בדרך כלל מהספה המשומשת של ההורים, שתשמש אותם נאמנה לכמה שנים טובות. ערך ממשי לריהוט זה לא קיים, ולכן אין טעם לבטח אותו. כשמתחילים להתיישב במקום אחד, רוצים גם להעלות את רמת החיים, להתפנק ולקנות ריהוט איכותי יותר. לכן ביטוח דירה שכורה הוא רלוונטי למי שגר בשכירות והשקיע הרבה כסף על תכולת הבית. בין אם מדובר על ריהוט בשווי אלפי שקלים, מחשב חדש לחלוטין, ציוד מכשירי חשמל יקרי ערך, בגדים או אביזרים בעל ערך כספי רב – במקרה של נזק כלשהו לדירה, בהעדר ביטוח – לא יתקבל החזר כספי על הציוד היקר שנרכש.

חוזה שכירות – על מה יש לשים לב?

לחוזה הדירה יש משקל רב בהגנה על השוכר והמשכיר. גם אם מצאתם את דירת חלומותיכם, ואתם רוצים לחתום על החוזה כמה שיותר מהר, מומלץ מאוד לקחת את הזמן ולקרוא את החוזה בקפידה. מי שיכול להרשות לעצמו התייעצות עם עורך דין, רצוי שיעשה זאת גם כן. לפני שחותמים על החוזה של הדירה השכורה, יש לוודא ששמכם כתוב באופן מפורט בביטוח הדירה של בעל הדירה, במידה וישנו ביטוח דירה, אחרת הביטוח לא יהיה תקף לגביכם – גם אם חשבתם כך. יש לשים על כך דגש רב מכיוון שבמידה ונגרמת שריפה, לדוגמה עקב רשלנות בזמן הבישול בבית, מי שייאלץ לשלם על הנזק הוא השוכר.

מה עוד כדאי לדעת?

ברמת העיקרון, מרבית שוכרי הדירה יעדיפו לחסוך ולא לשלם על ביטוח דירה שכורה. יש לשקול את העניין ברצינות, מכיוון שזהו סיכון שעלול לעלות הרבה כסף במקרה הצורך, ולגרום לכאב ראש גדול שהיה נחסך עם הביטוח הנכון. במידה והנטייה היא לסגור ביטוח דירה שכורה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין ומספר סוכני ביטוח על מנת להבין על מה יש לשים דגש, ועל אילו סעיפים ניתן אפילו לוותר, וכך לחסוך עוד כסף.

זקוקים לעזרה בחיפוש אחר ההצעה המשתלמת ביותר? אנחנו ב- טרסטי מתמחים בהשוואת מחירי ביטוח דירות ונשמח לסייע לכם למצוא את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.


האם המאמר עזר לך?
0עזר מאוד
1די עזר
0לא כל כך
0כלל לא עזר
צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

משווים וחוסכים
בביטוח הקיים

כבר משלמים על ביטוח קיים?
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.