trusty logo black trusty logo
להשוואת מחירים

מגזין הביטוח של טראסטי

פה תקבלו מידע על כל סוגי הביטוחים השונים, השוואות מחירים בביטוח, וכל ההדרכים לחיסכון במחירי הביטוח שלכם

904 0

לפני שאתם עושים ביטוח דירה, אתם חייבים לקרוא את זה.

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים הנפוצים ביותר בישראל

מאור תורן
מאת: מאור תורן מאור ביטוחים בע"מ

פורסם: 08.01.2019 12:31

לפני שאתם עושים ביטוח דירה, אתם חייבים לקרוא את זה

את הרכב שלכם אתם מבטחים היטב. את השמשות שלו, את הרדיו-דיסק שלו ואת הגרירה שלו אתם מבטחים, צד ג' אתם מבטחים, נגד פריצות ונגד תאונות אתם מבטחים – לא הגיוני שתבטחו גם את הדירה שלכם, ששווה לפחות כמו עשר כמוהו? ביטוח דירה הוא ביטוח נפוץ ושכיח, אך כזה שאינו זוכה להערכה הראויה לו מצד הציבור. על סולם "לי זה לא יקרה", הרכב שלכם ממוקם גבוה הרבה יותר מהדירה שלכם, אבל השקט הנפשי שיציף אתכם אחרי חתימה על פוליסת ביטוח דירה והאושר שימלא אתכם ברגע האמת, אם וכאשר – את החוויה הזאת לא יוכל להעניק לכם אף ביטוח רכב.

 

מדוע אנשים לא מבטחים את הדירה שלהם?

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים הנפוצים ביותר בישראל אחרי ביטוח רכב, ועדיין מתקבל הרושם שיש לו עוד דרך לעשות עד שיגיע למידת פופולאריות דומה. הסיבות לכך הן מגוונות, אך ישנן 5 סיבות מרכזיות שכדאי להכיר:

בסולם הסכנה שיש לכל אחד מאיתנו, רכב על הכביש תמיד ייתפס על ידינו כמסוכן יותר מאשר דירה נטועה בקרקע, וזה נכון ומדויק

בסולם "לי זה לא יקרה", אנחנו מרגישים שיש לנו שליטה רבה יותר על בטחון הדירה מאשר על בטחון הרכב, שהסבירות שמשהו יקרה לדירה שלנו היא כמעט ולא קיימת, וזה לא נכון ולא מדויק

בשוק שבו חלק ניכר מהדירות נרכשות באמצעות הלוואות משכנתא, מרבית בעלי הדירות אוחזים בפוליסת ביטוח משכנתא שנתפסת על ידם כביטוח דירה לכל דבר ועניין, וזה כבר לא נכון ולחלוטין לא מדויק

מכיוון שדירה זה עסק יקר, גם ביטוח דירה נתפס כביטוח יקר, וזה שוב לא נכון ולחלוטין לא מדויק

רכישת פוליסת ביטוח דירה היא לא חובה. היא רק אפשרות

וכעת, נסביר מדוע אף אחת מהסיבות הללו לא אמורה למנוע מכם להיכנס לפלטפורמה של טראסטי ולהזמין לעצמכם פוליסת ביטוח לדירה שלכם עוד היום.

 

למה לעשות ביטוח דירה?

בשנה האחרונה נפתחו 15,000 תיקים פליליים בגין פריצות לבתים. על הנתון הזה אפשר להוסיף עוד עשרות אלפי בתים, שסבלו בשנה החולפת מנזקי צנרת, הצפות, אש, מכשירי חשמל, ריהוט ומבנה. המשמעות היא שהדירה שלכם נמצאת בסיכון לפחות כמו הרכב שלכם, וזה שתודה לאל, לא חוויתם את זה עדיין על בשרכם, לא מעיד שום דבר על מה שיקרה מחר. למרבית האנשים גם מעולם לא נגנב הרכב, והם מעולם לא נדרשו להגיש תביעת ביטוח על הרכב, וזה עדיין לא מונע מאף אחד לקנות את הביטוח הטוב ביותר לרכב.

השקט הנפשי שתוכלו ליהנות ממנו לאחר שתרכשו פוליסת ביטוח דירה, הוא עמוק ורחב הרבה יותר מהמחשבה על האירועים הדרמטיים של פריצה, שריפה, רעידת אדמה, פיצוץ בלון גז או הצפה, במיוחד במחירים ובמגוון הכיסויים שמוצעים לכם דרך פלטפורמת ההשוואה של טראסטי.

ביטוח דירה הוא ביטוח המאפשר לכם ליצור כיסוי נרחב מאוד על שורה של נזקים, החל מנזקים לתשתיות המבנה ולמבנה עצמו, דרך גניבה או אובדן של תכולה וכלה בנזקים לריהוט והציוד הביתי. פרט לכך שאת הדירה שלכם אי אפשר לגנוב, לאורך השנים יכולות ההוצאות עליה ועל תכולתה להצטבר לסכומים מופרזים, שאותם תוכלו לחסוך לעצמכם באמצעות פוליסת ביטוח דירה מתאימה.

 

מדוע ביטוח משכנתא לא תופס לגביכם?

אחת הטעויות השכיחות ביותר בקרב הציבור, היא ההתייחסות לביטוח המשכנתא כאל ביטוח דירה. ובכן, ביטוח משכנתא הוא ביטוח שהבנק מחייב אתכם לעשות בתמורה לאישור המשכנתא, ויש לכך שתי משמעויות מרכזיות:

המוטב של הפוליסה הוא הבנק ולא אתם – בכל מקרה של הפעלת הביטוח, את הפיצוי והשיפוי יקבל הבנק ולא אתם

הפוליסה היא בסיסית וייעודית למבנה – את הבנק מעניינים ארבעת הקירות שלכם, ושום דבר מעבר לזה. הפוליסה כוללת כמובן מספר כיסויים חשובים גם לכם, אבל שום דבר שקשור בתכולה או בנזקים מינוריים שאינם מסכנים את ערך הנכס, ושאת הסדרתם תצטרכו לממן בעצמכם ללא סיוע הביטוח.

 

אף אחד לא מחייב אתכם, אבל אתם חייבים ביטוח דירה

כאמור, ביטוח דירה היא אינה חובה המוגדרת בחוק והסיבה לכך היא שפרט לכם, בעלי הדירה, אף אחד לא ישלם על כל נזק לדירה שלכם, חוץ מכם עצמכם. אם אתם מעריכים את הכסף והרכוש שלכם לפחות כמו שהמדינה והבנק מעריכים את שלהם, זה הזמן שלכם להיכנס לפלטפורמת ההשוואה של טראסטי, לקבל עשרות הצעות אטרקטיביות בזמן אמת, ולבחור את ביטוח הדירה במחיר ובהיקף הכיסוי המתאימים לכם. בטראסטי, האותיות הקטנות הופכות גדולות כדי שתמיד תדעו על מה אתם משלמים ומה אתם מקבלים.


האם המאמר עזר לך?
1עזר מאוד
0די עזר
0לא כל כך
0כלל לא עזר
צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

משווים וחוסכים
בביטוח הקיים

כבר משלמים על ביטוח קיים?
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.