trusty logo black trusty logo
להשוואת מחירים
774 0

האם זה הזמן לחסוך בביטוח

מה עושים כשצריך לחסוך בהוצאות? האם חיסכון בביטוחים הוא הכרחי

הדס לוי
מאת: הדס לוי כתבת מגזין טראסטי ביטוח

פורסם: 21.07.2020 19:20
חוסכים בביטוח: איך בודקים כפל ביטוחים?

גם אתם מרוב עצים לא רואים יער? כן, זהו אחד הציטוטים המזוהים עם שלל הביטוחים שאנו רוכשים במהלך חיינו או מקבלים ממקום העבודה. כפל ביטוחי הוא אחד הנושאים הכאובים, אך משום מה אנחנו דוחקים אותו לפינה ודיי חוששים לבדוק האם הוא קיים. מסתבר שאפשר לבדוק את העניין בקלות ולחסוך הרבה כסף.

מידי חודש יורדים לנו עוד ועוד תשלומים על מגוון ביטוחים, מנגד גם בתלוש השכר אנו רואים מספר שורות הקשורות לביטוחים אותם מממן המעסיק, ולא תמיד יודעים האם מדובר בכפל ביטוחי או לא. אך מסתבר שאתם ממש לא לבד. על פי הערכת משרד האוצר, כיום כ- 85% מכלל הציבור סובל מנגיף 'כפל ביטוחי' ומשלם על ביטוח זהה פעמיים, ואפילו שלוש פעמים. ייתכן כי חלקם רכשו ביטוח פרטי, אך הם מקבלים ביטוח זהה ממקום עבודתם, ייתכן שאנשים רכשו ביטוח דרך סוכן מכירות שוודאי לא טרח לבדוק האם הם מבוטחים בביטוח זהה וכך הלאה.

כפל ביטוחים הוא הפסד כפול

אותו כפל ביטוחים מקומם מאוד, הרי לרוב אנו לא מייחסים חשיבות לתשלומים, מכיוון שהם נמוכים יחסים ונבלעים בין כל ההוצאות השוטפות, אך האבסורד הוא שאנו משלמים פעמיים ואפילו שלוש, אך במקרה ביטוחי לא קיים כפל פיצוי, למרות שקיים כפל בתשלום. כלומר, במקרה של תביעת ביטוח, הפיצוי יהיה ממקור אחד בלבד, למרות ששילמנו כפול!

כפל ביטוחים נפוץ מאוד במגוון ביטוחים כמו בביטוח חיים, ריסק, בריאות, סיעוד וכו'. אולם, הכפל הנפוץ ביותר הוא כפל בביטוח בריאות, הרי אנו רוצים להיות מבוטחים מכל כיוון ומתפתים לרכוש עוד ועוד ביטוחים כדי לקבל פיצוי גבוה.

למה הכפל נפוץ דווקא בביטוח בריאות?

1. כיום כל אזרח משלם מס בריאות עבור ביטוח בריאות ממלכתי, אך כ-75% רוכשים ביטוח בריאות נוסף מקופת החולים וגם תוספת של שב"ן המספק להם שירותי בריאות וכיסויים שאינם כלולים בסל הבריאות הממלכתי.
2. אנשים רוכשים ביטוח בריאות פרטי, בעוד רבים מבוטחים בביטוח קולקטיבי ממקום עבודתם המכסה את כל בני המשפחה.
3. בני זוג ששניהם עובדים ומקבלים ביטוח בריאות קולקטיבי לכל המשפחה ממקום עבודתם, ובנוסף רוכשים ביטוח פרטי. מכאן שהם משלמים 3 פעמים על ביטוח.

תכל'ס מה עושים ואיך בודקים?

רשות שוק ההון והביטוח השיקה בשנת 2017 את "הר הביטוח" המאפשר לעשות סדר בביטוחים ללא עלות כספית. ניתן להיכנס לאתר של הר הביטוח, להקליד פרטים אישיים ולקבל פריסה של כל הביטוחים התקפים והרשומים על שמכם, כמו ביטוח בריאות, חיים, רכב, דירה, תאונות אישיות ועוד. תוכלו לעבור על הכיסויים השונים ולבדוק האם קיים כפל ביטוחי, וכך לחסוך כסף.

אופציה נוספת היא לפנות לסוכן ביטוח המתמחה בתחום, הרי לא תמיד אנחנו יודעים האם מדובר בכפל ביטוחי, ואם כן איזה פוליסה מבין השניים כדאי להשאיר פעילה ואיזו לבטל. סוכן ביטוח יוכל לסייע לכם לעשות סדר מופתי בביטוח, לבחון את הכיסויים הקיימים, התוכניות האטרקטיביות וכמובן לחסוך לכם אלפי שקלים במצטבר.

האם המאמר עזר לך?
0עזר מאוד
0די עזר
0לא כל כך
0כלל לא עזר
צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

משווים וחוסכים
בביטוח הקיים

כבר משלמים על ביטוח קיים?
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.