trusty logo blacktrusty logo
להשוואת מחירים

מגזין הביטוח של טראסטי

פה תקבלו מידע על כל סוגי הביטוחים השונים, השוואות מחירים בביטוח, וכל ההדרכים לחיסכון במחירי הביטוח שלכם

913 2

הכירו את ביטוח דירה למשכנתה

האם ביטוח דירה למשכנתא הוא חיוני, או האם כדאי לוותר עליו? מי שזקוק לשקט נפשי ולא רוצה לקחת סיכונים בזמן לקיחת המשכנתא, יכול למצוא בביטוח זה דווקא יתרונות לא מעטים.

רונית פז
מאת:רונית פזכתבת מגזין טראסטי ביטוח

פורסם: 17.06.2019 19:36
מהו ביטוח דירה למשכנתא?

היקף המשכנתאות במדינת ישראל עומד כיום על יותר מ- 60 מיליארד שקלים, ונמצא במגמת עליה. למרות שלקיחת הלוואה למשכנתא היא נפוצה וכולם עושים זאת, לקיחת הלוואה לרכישת דירה היא לא עניין של מה בכך, ומשמעותו היא התחייבות ארוכת טווח, לעיתים של 25 שנה ויותר - לבנק. במילים אחרות, מדובר על סיכון – החיים כידוע אינם צפויים, ואנחנו לא יודעים מה עלול לקרות לנו בעתיד. בין אם מדובר על אי יכולת להתפרנס כתוצאה ממחלה קשה של לוקח ההלוואה, או חס וחלילה, על מקרה פטירה של אחד הלווים – דבר זה משפיע על יכולת פירעון ההלוואה במלואה. למי שלא רוצה לקחת סיכונים מיותרים יכול לעשות ביטוח דירה למשכנתא, שתגן עליו במקרה והוא לא יוכל לעמוד בהחזר ההלוואה – וזהו היתרון העיקרי של ביטוח זה, שמאפשר שקט נפשי במהלך שנות תשלום ההלוואה, והבטחה שהדירה תשולם במלואה. ביטוח משכנתא נותן, מן הסתם, במיוחד לבנק יתרון משמעותי, מכיוון שדרך ביטוח זה הסיכונים יורדים בצורה משמעותית.

למי ביטוח דירה למשכנתא מתאים?

ההחלטה האם לעשות ביטוח משכנתא לדירה או לא – היא אינדיבידואלית לחלוטין וכל אחד אדם שמחליט לקחת הלוואה מהבנק צריך לעשות חושבים בהתאם לאמצעים הפיננסיים העומדים לרשותו ולרשות משפחתו. במידה וישנם נכסים נוספים, ביטוח אי כושר עבודה או ביטוח חיים, יש לברר אם ביטוח נוסף שכזה הכרחי. האם הפיצויים מהביטוחים השונים מספיקים על מנת לעמוד בהחזרים על הדירה במקרה שההכנסות יורדות בצורה משמעותית? או במקרה מוות – האם הפיצויים יספיקו למימון המשכנתא? במידה וביטוחים אלה קיימים, ייתכן שפוליסת ביטוח משכנתא דירה היא מיותרת. עם זאת, יש לברר עם חברות הביטוח מתי, ותוך כמה זמן יתקבלו הפיצויים במקרה הצורך, על מנת לוודא שלא ייווצר מצב שבו אין הכנסות כלל.

מהם היתרונות העיקריים בביטוח זה?

אין ספק שההחלטה על תשלום ביטוח בנוסף למשכנתא, שגם ככה עולה הרבה כסף בחודש, היא החלטה לא פשוטה. מצד אחד היא מאוד חשובה, ומצד שני מדובר על הוצאה כלכלית חודשית נוספת.

אז מהם היתרונות הבולטים בביטוח זה?

• מרבית האנשים שלוקחים משכנתא הם אנשים צעירים, בסביבות גיל 30 פלוס. אם מדובר על זוג עם ילדים, בהם המפרנס העיקרי נפטר – מדובר על משפחה שלמה שיכולה להיפגע כלכלית מהמצב. הביטוח מאפשר לבן או בת הזוג הנותרים לשלם את ההלוואה במלואה לבנק.
• צמצום הנטל והלחץ הנפשי על בני המשפחה במקרה של אי יכולת לשלם על המשכנתא.
• שקט נפשי למבוטחים במהלך שנות התשלום.

איך נקבעת גובה הפרמיה החודשית?

הפרמיה החודשית לביטוח זה נקבעת באופן פרטני, שמשתנה בהתאם לגורמי הסיכון השונים, כמו: סכום ההלוואה שלוקחים, מחיר הדירה, גילו של הלווה, מקצועו ומצבו הבריאותי (האם הוא מעשן, האם ישנן מחלות כרוניות כלשהן). יש לדעת כי לא חייבים לרכוש את הביטוח במעמד לקיחת המשכנתא עצמה, אלא ניתן בהחלט לקחת את הזמן ולעשות השוואת מחירים מול ההצעה של הבנק אל מול חברות ביטוח נוספות, וזאת על מנת לקבל את ההצעה הזולה ובעלת התנאים הטובים ביותר. זקוקים לעזרה בחיפוש אחר ההצעה המשתלמת ביותר?

אנחנו ב- Trusty מתמחים בהשוואת מחירי ביטוח ונשמח לסייע לכם למצוא את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.

האם המאמר עזר לך?
0עזר מאוד
0די עזר
0לא כל כך
0כלל לא עזר
הוסף תגובה חדשה

תודה רבה

עזר לי מאוד
אנונימי

04-09-2019

ביטוח דירה אישי

איך ניתן לקבל הנחה בביטוח דירה
אנונימי

04-09-2019
מעוניינים לקבל הצעה ביטוח הלוואות?
צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

משווים וחוסכים
בביטוח הקיים

כבר משלמים על ביטוח קיים?
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.