trusty logo blacktrusty logo
להשוואת מחירים
1034 0

הר איתן של כסף: הכירו את הר הביטוח

הר הביטוח שממש דומה במהותו להר הכסף נשמע לכאורה כמאין אגדת ילדים, מן הר ועליו כספי ביטוח.

יובל ביטון
מאת:יובל ביטוןביטון ביטוחים בע"מ

פורסם: 27.02.2019 12:18

הר איתן של כסף: הכירו את הר הביטוח

הר הביטוח שממש דומה במהותו להר הכסף נשמע לכאורה כמאין אגדת ילדים, מן הר ועליו כספי ביטוח ומטבעות נוצצות הממתינים לכל מי שהותיר אותם אי שם מאחור במהלך חייו. בפועל, המציאות מראה כי אכן מדובר בהר של ממש המסתתרים בו כספי ביטוח או חסכונות שנשכחו על ידי אנשים.

בתאריך 3.4.17 הושק אתר הר הביטוח על ידי משרד האוצר. תכנית זו הושקה מטעם הפיקוח על הביטוח, לאחר שהשיקה את אתר "הר הכסף" בשנת 2013, שבו ישנם כספי שנשכחו בחיסכון פנסיוני או בבנקים שונים. מדובר באתר שמאפשר לציבור לקבל מידע אודות כל הביטוחים שברשותו או ברשות קרובי משפחה שאינם בחיים, כמו גם לאתר מצבים שבהם קיים כפל ביטוחי. בנוסף, ישנה אופציה לפעול בנושא, כלומר לקבל את אותם כספים ואף להוזיל עלויות בביטוחים קיימים.

רק לסבר את האוזן, בהר הביטוח מסתתרים מיליוני שקלים אשר שייכים לישראלים. כספים אלה יכולים להיות קשורים לקופות גמל, חיסכון פנסיוני, פוליסות חיסכון לסוגיהן, קרנות השתלמות ופוליסות ביטוח שונות. חלק מהכספים שייכים לאנשים אשר הפקידו בחייהם כספים לצורך חיסכון, אך מסיבות כאלה ואחרות הם נשכחו ואינם יודעים על קיומם. כמו כן, ישנם כספים רבים ששייכים לאנשים שאינם בחיים ויורשיהם אינם מגיעים בדרישה לקבלת הכסף. יוצא מכך, שחברות ביטוח וגופים פיננסים נהנים מהון זמין.

הזדמנות נהדרת לעשות סדר בבלגן

תופעת הכפל הביטוחי איננה תופעה נדירה. כיום אנשים רבים משלמים על אותה פוליסה זהה פעמיים ואפילו שלוש. לרוב, התשלומים נמוכים והם יורדים חודש בחודשו דרך הוראת הקבע. ייתכן כי נציג מכירות ממולח יצר איתנו קשר, הציע "הטבה" ונפלנו בקסמיו ורכשנו פוליסה מבלי לבדוק אם הכיסויים כבר קיימים בפוליסות קיימות. דבר נוסף, ישנם ביטוחים שונים דרך מקום העבודה וביטוחים פרטיים עליהם אנו משלמים כפול. אתר הר הביטוח, ממש בדומה להר הכסף, יאפשר לאנשים לאתר ביטוחים מסוגים שונים שאולי הם כלל לא מודעים אליהם, כגון ביטוח דירה, רכוש, בריאות, חיים, אובדן כושר עבודה ועוד. המטרה המרכזית של האתר היא לאפשר לאנשים לעשות סדר בביטוחים ואף לאפשר לגלות אם הם משלמים על ביטוחים שכלל לא ידעו על קיומם.

ויש גם מחשבונים להשוואות מחירים

מעבר לעובדה שניתן לעשות סדר בבלגן וכך למנוע כפל ביטוחי או קיום פוליסות שלא היינו מודעים אליהן, אתר הר הביטוח מאפשר לנו להוזיל את עלויות הביטוח על ידי מנועים מתקדמים. כך לדוגמה קיים מנוע להשוואת ביטוחי חיים, להשוואת ביטוחי דירות, ביטוחי בריאות ועוד. האתר הנו ידידותי לשימוש ולא דורש כל ידע טכני, כך שתוכלו לבחור אם תרצו למצוא ביטוחים על שמכם או על שם קרוב משפחה שנפטר ופשוט להמשיך הלאה. כמו כן, תוכלו למצוא סרטוני הדרכה לשימוש באתר ידידותיים במיוחד. בקיצור, שווה להיכנס ולבדוק.

 

 


האם המאמר עזר לך?
0עזר מאוד
0די עזר
0לא כל כך
0כלל לא עזר
הוסף תגובה חדשה
מעוניינים לקבל הצעה ביטוח חיים?
צור קשר
אנא הזן את הפרטים הבאים ונחזור אליך בהקדם

אנשים חכמים משווים הצעות ביטוח

משווים וחוסכים
בביטוח הקיים

כבר משלמים על ביטוח קיים?
בדיקה קצרה בהר הביטוח תגלה לכם כמה אתם יכולים לחסוך
בעלויות הביטוח שלכם

כדי לשמור על הפרטיות שלך,
ישלח אליך קוד אימות אישי

תאריך הנפקת תעודת הזהות

תאריך הנפקת תעודת הזהות מופיע בתעודת הזהות כפי שמסומן בתמונה זו:
צילום של תעודת זהות
שימו לב!

אם מספר תעודת הזהות הוא של קטין (שעדיין לא הונפקה עבורו תעודת זהות), יש למלא ביום, בחודש ובשנה "נתון חסר". המידע המשמש לזיהוי מתעדכן מול מרשם האוכלוסין אחת לחודש. אם הונפקה עבורכם לאחרונה תעודת זהות חדשה, יכול להיות שתאריך ההנפקה טרם עודכן במערכת. במקרה כזה, הזינו את תאריך הנפקת תעודת הזהות הישנה, ואם אינכם יודעים אותו, נסו שנית במועד מאוחר יותר.